اخبار

فرا رسیدن چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

آمد؛ آرام، ساده، نجیب، با چشمانی که دنیا را مبهوت کرده است...

آرام، ساده، نجیب، با چشمانی که دنیا را مبهوت کرده است، با دستانی که قصه ابراهیم(ع) را تکرار می‏کند، با دلی به وسعت آسمان، و اندیشه ‏ای به فراخنای درک حقیقت، روی صندلی نشسته است.
هواپیما روی زمین می‏نشیند، عبای سادگی‏اش را روی دوش می‏اندازد، امواجی از دل‏های مشتاق و آغوش‏ های گشوده او را انتظار می‏ کشند، پله ‏های هواپیما پُلی می‏شود تا او را به سیل جمعیت پیوند دهد.

 آرام، ساده، نجیب، با همان وقار همیشگی؛ از پله‏ ها که پایین می‏ آید، زمین زیر پایش گل می‏دهد. اشک شوق فرشتگان را می‏ شود دید. در چشم‏هایش رازی است که دل را می‏لرزاند. سیمایش آفتابی است که اشعه‏ های زلالش، تمام مرزهای ادراک انسان را درمی‏ نوردد.
بهشت زهرا سال‏هاست قدم ‏های او را انتظار می‏کشد. یارانش تشنه کلام او، گرد شمع وجودش جمع می‏ شوند. فضا در عطر نفس‏هایش متبرّک می‏شود. لحن ساده کلمات او دل‏ها را به آتش می‏کشد و تا عمق روح و جان انسان نفوذ می‏کند.
ابرمردی که با نفوذ چشم ‏های عمیق، واژه‏ های ساده، دل بی‏ پروا و عزم پولادینش تاریخ را دگرگون کرد. ابر مردی که با اعجاز محمّدی، بر جاهلیت مُدرن شورید و «بوی ساده خدا» را در مشام انسان عصر آهن و فولاد منتشر کرد. ابرمردی که تاریخ وامدار اوست. ابرمردی که ارزش رفته انسان را زنده کرد. ابرمردی که تکه‏ های اراده ملت را به هم پیوند زد و سَدّی از جنس آزادی و استقلال بر مرزهای حیثیّت و شرف بنا کرد.
ایران با نام خمینی( ره) اسطوره‏ ای شد که تمام افسانه ‏های حماسی تاریخ را از یادها زدود...