پرتال اساتید

 

پرتال دانشجویان

 

پرتال دانشجویان

 

مناسبت ها و رويدادها


ثبت نام كارداني پيوسته دانشكده فني و حرفه اي سما بيرجند آغاز شد

اطلاعيه بسيار مهم زمان بندي انتخاب واحد تابستان

از ساعت 16 روز پنج شنبه دوم مردادماه ثبت هرگونه اطلاعات در سيستم اتوماسيون آموزش و شهريه (اعم از انتخاب واحد نمره - پرداخت الكترونيكي شهريه و صندوق رفاه - ثبت دروس برنامه ربزي ترمي و ...) از طريق  كاربران داخلي اساتيد و دانشجويان اكيدا ممونوع بوده و لازم است مسئول يسيتم واحد دانشگاهي نسبت به قطع دسترسي ثبت و تغييرات اطلاعات اقدام نمايند. لطفا در اسرع وقت اقدامات انتخاب واحد و ثبت نمره و .... انجام گردد.

بعد از اين تاريخ به هيچ عنوان  تغيير امكان پذير نخواهد بود.

⭕️ جزئیات برگزاری دوره تابستان اعلام شد

⭕️ جزئیات برگزاری دوره تابستان رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
 
✅ به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد علمایی معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه، دستورالعمل «دوره تابستان سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ برای رشته های غیر پزشکی» دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کردند.
 
▶️ در این دستورالعمل تأکید شده است: در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت های منابع انسانی، صرفه جویی در زمان و نیز استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های موجود دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص برگزاری دوره آموزشی تابستان در مقاطع مختلف تحصیلی، این دستورالعمل ابلاغ می شود.
 
▶️ بر اساس این دستورالعمل؛ ثبت نام دوره تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۹۹/۴/۲۸ تا ۹۹/۵/۲ ادامه دارد و شروع کلاس های درسی از تاریخ ۹۹/۵/۴ تا ۹۹/۵/۳۰ بدون احتساب زمان ثبت نام و امتحانات، ادامه می یابد و زمان برگزاری امتحانات از تاریخ ۹۹/۶/۱ تا ۹۹/۶/۶ است.
 
▶️ در این دستورالعمل آمده است: تعداد کل ساعات تدریس دروس نظری و عملی دوره تابستان مشابه نیمسال های اول و دوم بوده و طی ۴ هفته آموزشی و برای دروس نظری به صورت مجازی (غیر حضوری) برای دروس عملی به صورت حضوری اجرا می شود. واحدهای دانشگاهی موظفند در خصوص واحدهای درسی ارائه شده در دوره تابستان، اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.
 
▶️ بر اساس این دستورالعمل؛ حداکثر تعداد واحدهای درسی قابل اخذ در دوره تابستان برای مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر است:
 
مقطع #کاردانی_پیوسته و #ناپیوسته | حداکثر تعداد واحد انتخابی ۸
 
 
▶️ برای دانشجویان دوره #کاردانی و #کارشناسی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی فارغ التحصیل می شوند، اخذ ۱۰ واحد در دوره تابستان بلامانع است. بدیهی است اخذ دروس #صحیفه_انقلاب و #روخوانی_قرآن_کریم علاوه بر ۱۰ واحد امکانپذیر نیست و اخذ دروس #صحیفه_انقلاب و #روخوانی_قرآن_کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحد انتخابی ذکر شده در فوق بلامانع است.
 
▶️ بر اساس بندهای این دستورالعمل، ارائه دروس در دوره تابستان اختیاری بوده و ترجیحاً در واحد دانشگاهی مرکز استان برگزار می شود. تمامی دانشجویان در مقاطع #کاردانی، #کارشناسی و #کارشناسی_ارشد می توانند در واحد محل تحصیل یا یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور (فقط در یک واحد دانشگاهی) ثبت نام کنند. اخذ درس | دروس در واحد مقصد منوط به ارائه معرفی نامه از واحد مبدأ (به همراه لیست دروس) است و بدون معرفی نامه واحد مبدأ اعتباری ندارد و قابل قبول نخواهد بود. در این خصوص رعایت پیش نیازی و هم نیازی دروس در انتخاب واحد دانشجویان الزامی بوده و در صورت عدم رعایت پیش نیازی دروس، موضوع قابلیت پذیرش و ثبت را نداشته و واحدهای دانشگاهی از هرگونه مکاتبه در این خصوص خودداری کنند.

اطلاعیه امتحانات دانشکده سما

 طلاعیه امتحانات دانشکده سما


برابر بخشنامه دانشگاه آزاد استان و دستورالعمل کمیته استانی مقابله با کرونا به دلیل اعلام نگرانی و درخواست دانشجویان و خانواده ایشان برگزاری امتحانات پایان ترم نیسمال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ بصورت غیر حضوری خواهد بود.

تذکرات مهم :

۱- امتحانات از روز شنبه ۹۹/۳/۳۱ الی ۵شنبه ۹۹/۴/۲۶ به مدت ۴ هفته در ۲ سانس ۸ و ۱۲ برگزار می‌شود. با توجه به تغییر شیوه و زمان برگزاری امتحانات ضروری است دانشجویان از روز ۴ شنبه ۹۹/۴/۲۸ به بعد نسبت به دریافت برنامه امتحانات و اطلاع از آخرین تغییرات آن اقدام نمایند.

۲- امتحانات دروس تئوری با استفاده از سامانه Adobe connect که قبلا برای آموزش استفاده می‌شده است برگزار می‌شود. لذا نصب نرم افزار الزامی و عواقب نداشتن آن به عهده دانشجو خواهد بود.

۳- آدرس سامانه بصورت روزانه در سایت و کانال قرار خواهد گرفت

۴- حتماً نسبت به تهیه گوشی موبایل مناسب یا لپ‌تاپ و کامپیوتر و اشتراک اینترنت پرسرعت اقدام کنید. هر چند بوسیله گوشی موبایل می‌توان در امتحان غیر حضوری شرکت کرد اما داشتن کامپیوتر یا لپ‌تاپ در سهولت کار موثر است.

۵- برای شرکت در امتحان مجازی داشتن مرورگر firefox و اپلیکیشن نمایش فایل PDF ضروری است.

۶- در روزهای باقیمانده حتما بدهی شهریه و اقساط وام خود را تسویه کنید و بصورت امتحانی وارد سامانه مذکور شوید ، کارت ورود به جلسه امتحان را دریافت کنید و مطابق دستورالعمل یا کلیپ راهنما نسبت آماده سازی مقدمات آزمون اقدام کنید . در صورت بروز مشکل مالی یا آموزشی در اسرع وقت برای رفع اشکال به آموزشکده مراجعه کنید.

۷- دانشجویان باید چند دقیقه قبل از شروع امتحان وارد سامانه شوند و به محض آغاز آزمون شروع به پاسخ دهی کنند. فقط تا پایان وقت آزمون مجاز به پاسخگویی هستند و به هیچ دلیلی وقت اضافه‌ نخواهند داشت. حضور و غیاب دانشجویان به طور خودکار با ورود به سامانه انجام می‌شود و عدم ورود در زمان تعیین شده به منزله غیبت در امتحان است.

۸- سوالات امتحان متناسب با درس و بنابر تشخیص اساتید ممکن است بصورت تستی با تشریحی باشد. سئوالات تستی برای هر دانشجو بصورت تصادفی و متفاوت با سایرین خواهد بود و سئوال به سئوال داخل سامانه پاسخ داده می‌شود. دانشجویان باید پاسخ سوالات تشریحی را درون یک برگه سفید بنویسند و پس از گرفتن یک عکس واضح و کامل آنرا در سامانه آپلود کنند.

۹- در صورت کندی یا قطع شدن سامانه آزمون دانشجویان باید بلافاصله تصویر پاسخ نامه را به شماره استاد که در ابتدای امتحان اعلام می شود ارسال کنند.

۱۰- لطفا جهت تسریع در خبررسانی دوستان خود را نیز مطلع نمائید.

به امید موفقیت و سلامت شما - دانشکده شما بیرجد